In DirectAdmin kan je zelf makkelijke zogenaamde Cronjobs instellen. Dit zijn opdrachten aan de server om bepaalde acties op bepaalde tijdstippen uit te voeren. Als je bijvoorbeeld een bepaald CGI script om de negen uur wilt laten draaien, kan je dat hier instellen.
Ga hiervoor in DirectAdmin naar de ‘Advanced Features’ onderaan de pagina en selecteer ‘Cronjobs’.
Pas dan aan wat je wilt instellen. Als de cronjob iedere dag om 9 uur wilt laten draaien vervang je het sterretje bij ‘minute’ met een 0 en het sterretje bij ‘hour’ met een 9. Bij ‘command’ kan je dan verwijzen naar bijvoorbeeld je CGI script.
Klik op ‘Add’ om deze toe te voegen. In het overzicht eronder zie je al je cronjobs staan.
Je kunt een cronjob ook weer zelf makkelijk verwijderen. Selecteer hiervoor het boxje aan het einde van de cronjob regel en klik delete.
Tip: Wil je de uitvoer van de Cronjobs per e-mail verstuurd krijgen, vul dan je e-mail adres in en sla het op met ‘Save’
Vragen?
Heb je verdere vragen over dit artikel of andere vragen? Neem dan gerust contact op met Just Host Support.
Geef een reactie