Met ingang van 1 januari 2015 verandert de BTW voor particulieren en bedrijven die diensten afnemen en gevestigd zijn in een ander EU-land. Details over deze zogenaamde MOSS-regeling vind je op de website van de belastingdienst.
Dat deze nieuwe regeling nogal wat haken en ogen heeft en praktisch eigenlijk niet goed uitvoerbaar is, blijkt uit het artikel over de nieuwe BTW-MOSS wet van Thamara Zijlstra.* Dit artikel is helaas niet meer beschikbaar
In de praktijk houdt dit in dat alle klanten het BTW-tarief betalen dat in het land waarin men gevestigd is geldt. Voor particulieren uit Belgiƫ zal dit voor nu geen verschil maken: daar is het tarief net als in Nederland ook 21%. In landen als Duitsland, UK, Italiƫ valt de BTW wel hoger of lager uit.
Heb je vragen over deze regeling of straks over je nieuwe factuur in 2015? Neem even contact met ons op.
Geef een antwoord